ŚWINKI MORSKIE - świnka morska - wszystko o świnkach morskich!

Szukaj na stronie

Idź do treści

ŚWINKI MORSKIE - gdzie kupić świnkę morską?

OPIEKA
GDZIE KUPIĆ ŚWINKĘ?


Najlepiej wziąć świnkę ze schroniska, ponieważ jest to rozwiązanie najbardziej humanitarne. Schroniska są prowadzone przez prawdziwych miłośników zwierząt, co daje gwarancję, że dostaniemy zdrową świnkę bez niespodzianki w środku :). Stowarzyszenie Pomocy Świnkom Morskim zajmuje się adopcjami świnek: http://swinkimorskie.eu/adopcje.phpW niektórych sklepach zoologicznych świnki są traktowane przedmiotowo - jak towar. Przed zakupem świnki w sklepie, upewnijmy się, że sprzedawca posiada elementarną wiedzę na temat świnek. Powinien być wstanie podać nam podstawowe informacje o żywieniu, właściwej opiece, a przede wszystkim musi umieć rozróżnić płeć. Nie nabierajmy się na stwierdzenie, że w przypadku małych świnek jest to trudne, ponieważ to nieprawda (na naszej stronie: FIZJOLOGIA - Jak rozpoznać płeć świnki?). Ponadto zwierzątka obu płci są w kiepskich sklepach zoologicznych trzymane razem zbyt długo i wybierając samiczkę, można trafić na świnkę z "wkładką”. Zanim kupisz świnkę, wybierz dobry sklep zoologiczny.

Odradzamy zakup świnki na "bazarze", gdyż zazwyczaj pochodzą z niekontrolowanych i zaniedbanych hodowli. W takich miejscach świnki częściej chorują i nie mają zapewnionej ani opieki weterynaryjnej, ani prawidłowej diety. Tu także może nam się przytrafić zakup zwierzątka, w którym rosną małe świnki.
W dzisiejszych czasach podejmuje się próby likwidacji takich hodowli, często z powodzeniem. Wciąż jednak istnieją ludzie, którzy nie przejmują się losem hodowanych przez siebie zwierząt. Pomaganie tego typu hodowcom, jest
moim zdaniem, znęcaniem się nad zwierzętami. Nie można dopuszczać, aby zwierzęta rozmnażały się w takich warunkach.

HISTORIA ŚWINEK | FIZJOLOGIA | OPIEKA | ZACHOWANIE | KONTAKT | ZAPRZYJAŹNIENI | Mapa witryny


Powrót do treści | Wróć do menu głównego