ŚWINKI MORSKIE - świnka morska - wszystko o świnkach morskich!

Szukaj na stronie

Idź do treści

ŚWINKI MORSKIE - co lubią świnki morskie?

OPIEKA
CO LUBIĄ ŚWINKI?


Pieszczoty

Każda świnka preferuje coś innego... większość lubi być głaskana za uszami (mają tam gołą skórę), niektóre po nosku, inne po grzbiecie, głowie czy bródce. Żadne nie lubią dotykania brzuszka i lepiej zostawić w spokoju łapki.


Jedzenie
Świnki preferują pokarm soczysty (świeże warzywa i owoce), mimo że to nie jest ich podstawa pokarmowa. Zdarzają się osobniki uwielbiające mleko, należy jednak pamiętać, że dorosłe ssaki nie powinny pić mleka. Niektóre uwielbiają herbatę z cytryną i cukrem (niestety), co też jest niewskazane, choć raz na jakiś czas nie powinno zaszkodzić. Jednym z ulubionych smakołyków świnek morskich jest koperek. Nie spotkałam się jeszcze ze świnką, która by go nie ubóstwiała.

Inne rozrywki

Świnki uwielbiają spacery po mieszkaniu i w trawie. Wrodzona ciekawość świata zaprowadzi ją wszędzie, także w miejsca dla niej raczej niedobre. Zwiedzanie przestrzeni pod wanną czy zakamarków za szafami jest dla niej wysoce niewskazane. Bystra świnka, która ma możliwość samodzielnego wychodzenia z klatki, znajdzie w domu "swoje miejsca". Gdy się tam schowa, to nie sposób ją znaleźć, wróci jak zechce. Wszędzie natomiast zostawi bobki.
Na dworze można spróbować urządzić dla niej wybieg, najlepiej z metalowej klatki, zabezpieczony na górze (gryzonie stanowią pożywienie dla niektórych ptaków). Klatka musi być naprawdę solidna. Jeżeli zostanie wykonana ze sznurka, świnka ją szybko przegryzie i pójdzie na spacer.

HISTORIA ŚWINEK | FIZJOLOGIA | OPIEKA | ZACHOWANIE | KONTAKT | ZAPRZYJAŹNIENI | Mapa witryny


Powrót do treści | Wróć do menu głównego